LED маса светилка C100

Краток опис:


 • Item Type: Bedside Lamp
 • Light Source : 0.2W/LED SMD2835 84PCS
 • Center illumination : >1000lux @ 40cm
 • Dimming mode : Stepless dimming control
 • Working voltage : DC12V,1.2A
 • USB output : DC5V, 1A
 • Life time : 40000Hrs
 • Lamp size : L190*W155*H435mm
 • Warranty : 2 Years
 • Certification : CE/RoHs/FCC
 • детали за производот

  Тагови производ

  C100 LED маса светилка

  C100-1 C100-2 C100-3

  C001

  C100 cc

  пакување информации

   

  Неутрална етикета Оценка / Упатство за употреба / боја кутија / господар од картон  

   

  NW / Box: 1.47Kg

  Кутија големина: L445 * W230 * H60mm  

  Количина / ЦТН: 12Units

  NW / ЦТН: 17.6Kg

  GW / ЦТН: 18.6Kg

  ЦТН големина: L460 * W380 * H480mm

  волумен ЦТН: 0.084m³

  Количина / 20 'ГП: 3,600Pcs

  Количина / 40 'ГП: 7,440Pcs

  Технички  параметри

   

  модел

  C100

  На енергија (режим на допир)

  8W

  CCT

  2700 ~ 5500K (со прилагодување)

  Извор на светлина

  0.2W / LED SMD2835 84PCS

  центар за осветлување

  > 1000lux @ 40cm

  затемнување на владата

  Stepless контрола затемнување

  работен напон

  DC12V, 1.2A

  USB излез

  DC5V, 1A

  материјали

  Алуминиум + ABS + ПММА

  боја ламба

  Бела боја боја + дрво

  животот време

  40000Hrs

  големина светилка

  L190 * W155 * H435mm

  Гаранција

  2 години

  сертификација

  CE / RoHs / FCC

  C100 ПСДC100 mj

  C100 www

  C100 JD

  C100 USB

  C100ddd C100bz


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи